Menstruālais cikls 

Katrai sievietei ir savs individuālais cikls

Sievietes reproduktivitāte sākas ar pubertitātes iestāšanos – pirmo menstruālo asiņošanu un beidzas ar pēdējo menstruāciju, iestājoties menopauzei. Informācija, ko dators izmanto, lai noteiktu sievietes cikla auglīgās un neauglīgās dienas, tiek balstīta uz svarīgiem medicīniskiem faktiem par ikmēneša ciklu.
Tie ir sekojoši:
 • Sievietei ovulācija notiek vienu reizi menstruālā cikla laikā, retos gadījumos divas vai vairākas reizes, bet tās visas notiek 24h laikā;
 • Vienā ciklā ovulācija notiek labajā olnīcā, bet nakošajā ciklā - kreisajā olnīcā utt.;
 • Pēc ovulācijas olšūna ir spējīga apaugļoties maksimāli 18h;
 • Pēc dzimumakta spermatozoīdi sievietes ķermenī ir spējīgi pārvietoties un apaugļot olšūnu maksimums 120h (5 dienas).Cikla garumi

Cikla garumi katrai sievietei ir atšķirīgi un reproduktīvās dzīves laikā konkrētai sievietei cikla garumi var svārstīties. Menstruālais cikls sākas ar pirmo asiņošanas dienu, ko skaita kā 1. cikla dienu. Cikls beidzas tieši dienu pirms nākamā menstruālā cikla sākuma. Nav pareizi uzskatīt, ka normāls cikla garums ir 28 dienas. Parasti tas svārstās no 25-35 dienām, bet ir arī īsāki cikli par 25 dienām un garāki par 35 dienām.
Cikla dators izmantos personisko cikla modeli kā pamatu tā aprēķiniem. Pēc kāda laika, ja lietotāja būs regulāri ievadījusi ikdienas temperatūras mērījumus un informāciju par menstruācijām, dators zinās, ka šai konkrētajai sievietei ovulācija notiks cikla X dienā, un mēnešreizes sāksies pēc X dienām. 

Menstruālajam ciklam izšķir 3 fāzes:
 1. Pirmsovulācijas fāze jeb noteiktās neauglības fāze;
 2. Ovulācija;
 3. Pēcovulācijas fāze jeb absolūtās neauglības fāze.

Dotajā attēlā ir redzama temperatūras izmaiņas attēlojošā līkne un sievietes cikla laikā individuāli notiekošie procesi:


Piemērā izmantots vidējais 28 dienu cikls, kurā ovulācija notiek 14. dienā.
Lūdzu, ņem vērā, ka šis ir statistisks piemērs, lielākajai daļai sieviešu ciklu garumi atšķiras un ovulācijas laiks katrā ciklā ir mainīgs.
­­Nereg­­ulārie cikli 

Auglību kontrolē smadzenes – hipofīze. Dažādi iekšējie un ārējie faktori ietekmē sievietes menstruālo ciklu. Ilgstoša šo faktoru ietekme var izraisīt neregulāru ciklu veidošanos.

Ne katrai sievietei ir regulārs cikls. Ir daudzi faktori, kas var ietekmēt menstruālā cikla regularitāti. Lady-Comp uzrādīs vai Tavi cikli ir regulāri vai nē. To varēsi apskatīt pie ciklu statistikas: ciklu garumi un ovulācijas diapazons, kā arī luteālās fāzes garumu, monofāzes un dzeltenā ķermenīša nepietiekamība.
Lady-Comp ir Tavs reproduktīvās veselības uzraugs. Ja sievietei vērojami neregulāri cikli, cikla dators papildus esošajiem temperatūras mērījumiem izmanto iepriekšējo ciklu mērījumus, kuros nebija vērojama neregularitāte. Šie aprēķini tiek sastādīti individuāli katrai sievietei un aptver tipiskos temperatūras līknes kāpumus un kritumus pirms un pēc ovulācijas.
Lady-Comp analizē katra temperatūras mērījuma precizitāti. Ja dators reģistrē neparastu temperatūru svārstību, tā tiks ignorēta un neietekmēs aprēķinus un Tavas ikdienas auglības diagnozi. Neregulāru ciklu gadījumā auglīgo dienu skaits būs garāks nekā regulāriem cikliem, bet ovulācija tiks noteikta precīzi, kad tā patiešām notiek.

KAS IR NEREGULĀRS MENSTRUĀLAIS CIKLS?

Par neregulāriem cikliem tiek uzskatīti cikli, kuru garumu svārstības ir lielākas par 10 dienām pēdējā gada laikā. Piemēram, pēdējā gada laikā garākais cikls ir bijis 38 dienas, bet īsākais 25. Starpība ir 13 dienas. Līdz ar to varam runāt, ka pēdējā gada laikā ir vērojami neregulāri cikli.
Pazemināta auglība

Neauglība...!?

Kā Lady-Comp baby var palīdzēt?

Parasti auglības problēmas netiek konstatētas, kamēr pāris nenolemj par bērniņa ieņemšanu. Lai vai kā, daudzos gadījumos nespēja ieņemt nebūt nav attiecināma uz nedziedināmu neauglību, bet gan uz pazeminātu auglību, ko var izraisīt daudzi un dažādi faktori. Kad Tu mēri savu ikrīta temperatūru, auglības noteikšanas dators analizē datus un ātri atpazīst Tavu auglības modeli.
Lady-comp baby ir ne tikai ļoti precīzs visauglīgāko dienu prognozēšanā, bet arī tas reģistrē ciklus, kur nenotiek ovulācija vai arī ir novērojami hormonāli traucējumi. Ja pārim ir samazināta auglība, ir svarīgi, ka dzimumakts notiek optimālā auglīguma laikā. Lady-Comp baby precīzi norāda visauglīgākās dienas, palīdzot sasniegt grūtniecību ātrāk.

LADY-COMP baby

DIAGNOSTICĒ PROBLĒMAS

Regulārs menstruālais cikls dažkārt tiek uzskatīts par pierādījumu tam, ka sievietei ir normālas ovulācijas, un neregulārs cikls kalpo par pierādījumu tam, ka ovulācijas nenotiek. Tomēr daudzām sievietēm ar neregulāriem cikliem ir normālas ovulācijas, un dažām sievietēm ar regulāriem cikliem patiesībā ovulācijas nenotiek vai arī ir luteālās fāzes defekts. Bazālās ķermeņa temperatūras mērījumi var tik izmantoti, lai precīzi noteiktu, vai sievietei notiek ovulācijas, un vai viņas menstruālā cikla pēcovulācijas (luteālās) fāzes garums ir pietiekams, lai sasniegtu grūtniecību. Lady-Comp baby var diagnosticēt pēcovulācijas disfunkciju, konstatējot, ka paaugstinātās temperatūras līmenis ir svārstīgs vai pārāk īss.

TIEK KONSTATĒTI HORMONĀLIE LĪDZSVARA TRAUCĒJUMI

Neskatoties uz precīzu ovulācijas noteikšanu sievietes ciklā, ieņemšanu ietekmē arī citi faktori. Otrais svarīgākais faktors ir hormonu līdzsvars Jūsu ķermenī. Corpus Luteum, saukts arī par „dzelteno ķermeni”, attīstās uzreiz pēc ovulācijas. Tie ir audi, kas ietver olšūnu, kad tā atbrīvojas no olnīcas. Dzeltenais ķermenītis ražo nepieciešamos hormonus - progesteronu, tā ka tajā laikā, kad apaugļotā olšūna sasniedz dzemdi, dzemdes apvalks ir gatavs uzņemt apaugļoto olšūnu un jaunā dzīvība var tajā ieligzdoties. Corpus luteum uztur dzemdes apvalku. Problēmas ar dzelteno ķermeni izraisa sarežģījumus grūtniecības sasniegšanā un grūtniecības saglabāšanā. Embrijs nevar izdzīvot bez normāli funkcionējoša dzeltenā ķermeņa. Lady-Comp baby diagnosticē corpus luteum disfunkcijas, konstatējot, ka paaugstinātās temperatūras līmenis ir svārstīgs vai pārāk īss. Laikam starp ovulāciju un menstruācijām nevajadzētu būt īsākam par 10 dienām. Šī informācija ir ļoti svarīga, jo to var izmantot neauglības ārstēšanā. Hormonu klātbūtne un to svārstības nepaliks Lady-Comp baby nepamanītas, jo katrs hormons dod temperatūras izmaiņas. Auglības noteikšanas dators kalpos gan Jums, gan Jūsu ginekologam kā vērtīgs diagnostikas instruments, novērtējot hormonālo līdzsvaru. Informāciju par hormonālo darbību iespējams iegūt no ciklu izdrukām, veicot ciklu diagnostiku. Diagnostikai tiek izmantoti cikla datorā saglabātie dati: temperatūras mērījumi ovulācijas diapazons monofāzes dzeltenā ķermenīša darbība ciklu garums bazālās ķermeņa temperatūras kāpums luteālās fāzes garums apaugļošanas laiks iespējamais dzimšanas datums Jau sākot ar 4. ciklu izdrukā redzamie dati satur vērtīgu informāciju. Mūsu speciālisti ar prieku Jums palīdzēs un konsultēs arī individuāli.

Parasti auglības problēmas netiek konstatētas, kamēr pāris nenolemj par bērniņa ieņemšanu. Lai vai kā, daudzos gadījumos nespēja ieņemt nebūt nav attiecināma uz nedziedināmu neauglību, bet gan uz samazinātu auglību, ko var izraisīt daudzi un dažādi faktori. Kad Tu mēri savu ikrīta temperatūru, auglības noteikšanas dators analizē datus un ātri atpazīst Tavu auglības modeli.

Metode

Ir tikai sešas dienas katrā ciklā, kurās sieviete var palikt stāvoklī: piecas dienas pirms ovulācijas un ovulācijas dienā.

Nav mākslīgo hormonu = Nav blakņu

Ir tikai sešas dienas katrā ciklā, kurās sieviete var palikt stāvoklī: piecas dienas pirms ovulācijas un ovulācijas dienā. Lai nepaliktu stāvoklī šajā relatīvi īsajā laika sprīdī, daudzas sievietes uzņemas no dienas dienā smagu slogu savai veselībai, savai seksuālai dzīvei, lietojot dažādas kontracepcijas metodes.
Lady-Comp ir ieprogrammēti visi dabiskās ģimenes plānošanas zinātniskie dati, datubāze satur vairāk kā 900.000 ciklus un aprēķiniem tiek izmantota biomatemātiskās prognozēšanas kalkulācijas metode savienojumā ar jaunākajām datortehnoloģijām. Tas ir personīgais auglības noteikšanas dators, kas mācās un pielāgojas Tavam individuālajam ciklam neatkarīgi no tā regularitātes vai garuma. Lady-Comp ir vienreizējs pirkums, kam neseko pēcizmaksas.


PAMOSTIES - IZMĒRI - DARĪTS!

Katras sievietes menstruālajā ciklā ir tikai 6 dienas, kuru laikā viņa var palikt stāvoklī: piecas dienas pirms ovulācijas un ovulācijas dienā. Lady-Comp, pamatojoties uz rīta temperatūras mērījumiem, ko mēra zem mēles, nosaka auglīgās dienas Tavā individuālajā ciklā. Ovulācijas diena tiek noteikta, saglabājot un analizējot menstruālā cikla datus.


TIK VIENKĀRŠI KĀ 1,2,3!

Cikla datori ir viegli lietojami, kā arī neaizņem vairāk par 1 minūti dienā. Saņemot ierīci, laiks, datums un gads tajā ir jau ievadīti.
Lai no rīta veiktu mērījumu, Jums tikai jāiestata Lady-Comp modinātājpulkstenis vēlamajā laikā:
 1. Mēriet temperatūru zem mēles katru rītu!
 2. Ievadiet informāciju par menstruācijām dienās, kad tās notiek!
 3. Lady-Comp izvērtē datus un nosaka auglības stāvokli nākošajām 24h.


DROŠI UN TICAMI NO PIRMĀS DIENAS!

Lietošanas sākumā, iesakāms neizlaist ikrīta mērījumus, lai dators iegūtu pēc iespējas vairāk informācijas par Taviem cikliem, tādā veidā, nodrošinot precīzāku auglīgo dienu skaitu. Droši vari uzticēties savam cikla datoram no paša sākuma! Jo ilgāk lietosi cikla datoru, jo pilnīgāk tas atpazīs Tava individuālā cikla īpatnības un ļaus labāk iepazīt sevi.


Kā darbojas Lady-Comp programma?

Auglības noteikšanas datori ir programmēti tā, lai precīzi noteiktu ovulāciju sievietes ķermenī. Ovulācija izraisa nelielu, bet manāmu bazālās ķermeņa temperatūras kāpumu. Kad katru rītu, pirms celšanās, veic mērījumu, auglības noteikšanas dators izvērtē datus un ātri atpazīst individuālo auglības modeli. Ja esi auglīga, dators attēlo displejā sarkanu gaismiņu, bet, ja esi neauglīgajā cikla fāzē, tad - zaļu gaismiņu. Attēlotā informācija ir derīga 24h un ar 99.3% ticamību.

Cikla datora funkcijas:

 • Izmeklēšana;
 • Datu analīze
 • Diagnostika;
 • Prognozēšana.
Temperatūras mērīšanas procesu dators saprātīgi kontrolē, lai izvairītos no iespējamām kļūdām (nepareiza termometra pozīcija temperatūras mērīšanas laikā, pārāk īss temperatūras mērīšanas laiks utml.). Rezultātā tiek garantēta optimāla datu drošība.

Lady-Comp ir vienreizējs pirkums, kam neseko pēcizmaksas.

Efektivitāte

Klīniskie pētijumi

apstiprina 99.3% efektivitāti

Cikla dators nosaka jūsu bazālo ķermeņa temperatūru ( BĶT) ar modernāko temperatūras sensoru (ar precizitāti līdz simtdaļām) katru rītu uzreiz pēc pamošanās. Tad tas automātiski salīdzina mērījumu ar tā bio-matemātisko prognozēšanas programmatūru un tajā saglabāto informāciju, kas ietver sevī visus pieejamos ģimenes plānošanas pētījumus un simtiem tūkstošu citu sieviešu ciklu, lai precīzi noteiktu, izanalizētu un atainotu individuālo ciklu. Tādēļ inteliģentais cikla dators ir viens no visefektīvākajiem auglības padomdevējiem pasaulē. Tas ir 99.3% efektīvs jau no paša lietošanas sākuma.
Perla indekss 0.7 nozīmē, ka šī 100% dabiskā metode ir 99.3% droša un efektīva; bez mākslīgajiem hormoniem, bez blaknēm un iejaukšanās ķermeņa dabiskajās norisēs.

KAS IR PERLA INDEKSS?

Medicīnas nozarē Perla indekss tiek lietots, lai aprakstītu kādas noteiktas dzimstības kontroles metodes efektivitāti. Piemēram: ja 100 sieviešu lieto kādu vienu konkrētu dzimstības kontroles metodi vienu gadu, un vienai no šīm 100 sievietēm iestājas grūtniecība, konkrētās metodes Perla indekss ir 1.0. Kontracepcijas tabletēm Perla indekss ir no 1.0 līdz 0.9, diafragmām efektivitātes diapazons ir no 1 līdz 3.

VALLEY ELECTRONICS RAŽOTIE CIKLA DATORI AR PERLA INDEKSU 0,7 IR PĀRLIECINOŠI LĪDERI DABISKĀ ĢIMENES PLĀNOŠANĀ UN GRŪTNIECĪBAS ATLIKŠANĀ.

Augstais Perla indekss 0,7 (99,3%) ir attīstības rezultāts. Lady-Comp ir parbaudījuši, testējuši neatkarīgie eksperti jau no paša šo ierīču radīšanas sākuma. Katra testa rezultāti tika ņemti vērā pie šo ierīču tālākas attīstības un pilnveidošanas. Tādejādi, Perla indekss nav balstīts uz ražotāja informāciju, bet ir nepārtrauktu testu un pētījumu apstiprināts.

Klīniskie pētījumi

Klīniskie pētījumi

Prof. Dr. G. Freundl, bijušais Diseldorfas-Benratas pašvaldības slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas galvenais ārsts, ir vairākkārt klīniski testējis cikla datorus. Rezultāti tika prezentēti dažādās medicīnas konferencēs Eiropā.

Klīniskais pētījums "baby-comp, lady-comp un pearly efektivitāte”

„Augstā temperatūras sensoru mērījumu precizitāte un precīzais temperatūras aprēķina algoritms nodrošina augstu metodes drošuma procentu, kas nepārprotami izceļas konkurētspējīgu ierīču vidū. Ierīces ekspluatācija un apkope ir lietotājam draudzīga un vienkārša – visi būtiskie aspekti, kas nodrošina drošu un korektu ierīces pielietošanu, ir izsmeļoši aprakstīti instrukciju rokasgrāmatā. Vairāki zinātniski pētījumi, kas ir publicēti populāros žurnālos, kalpo kā pierādījums VE elektronisko cikla ierīču kontraceptīvajai efektivitātei un drošumam. Visi pētījumi tika veikti neatkarīgi; neviens no iesaistītajiem ārstiem nesaņēma nekādu finansiālu dotāciju un nebija radniecīgi saistīts ar Valley Electronics, tāpēc šo neatkarīgi pubicēto informāciju var droši uzskatīt par uzticamu un objektīvu.”
ClevaMed Dr. Med. Andreas Marx

Klīniskā pārbaude 2010. gads

Lady-Comp, Baby-Comp un Pearly kontraceptīvās efektivitātes pārbaude; 131 sievietes un 2’843 ciklu pārbaude vairāk kā 12 mēnešu garumā. Klīniskais pētījums veikts Polijā, Prof. Ewa Markewitz vadībā. Rezultāti: Lietotāju Perla indekss 0.64.

Lady-Comp, Baby-Comp un Pearly kontraceptīvās efektivitātes pārbaude, 1998. gads

Pētījumā piedalās 686 sievietes no Vācijas, Šveices un Meksikas. Pētījums ilga vairāk nekā divus gadus. Klīniskais pētījums veikts Vācijā, Diseldorfas Universitātes slimnīcas vadībā. Rezultāti: Lietotāju Perla indekss 0.7.

Klīniskā pārbaude "Plānošana"

Sadaļā „Lejupielādes” jūs atradīsiet Prof. S. Dessole vadītā pētījuma kopsavilkumu, kas tika prezentēts „Starptautiskā Neauglības un Apaugļošanas Tehnoloģiju sanāksmē” Porto Cervo (Itālijā) 1997. gadā.

Retrospective-study_1997.pdf

File size: 212.53 KB

Summary of the Retrospective Study of the Reliability, Acceptance and Safety of the Miniature Computer BABY-COMP®/ LADY-COMP® in Natural Family Planning

Statements-of-panel-experts_20

File size: 2.09 MB

Statements of panel experts from the Polish Gynaecological Society regarding Natural Family Planning Methods for contraception