Atbalsts­­­­
Esot mūsu kliente, saņemsi individuālu un profesionālu atbalstu no sertificētiem auglības speciālistiem, kā arī varēsi pievienoties slēgtajai Lady-Comp lietotāju grupai Facebook un saņemt atbalstu no mūsu kopienas.

Auglības konsultācijas

Auglības konsultācijas Tev noderēs, ja:
 • Dators uzrāda daudz sarkano un / vai dzelteno dienu;
 • Dators nedod zaļo gaismiņu;
 • Tavi cikli ir ļoti svārstīgi;
 • Vēlies labāk sagatavoties mazulīša ieņemšanai;
 • Mazulītis nepiesakās jau ilgāku laiku;
 • Ir notikuši spontānie aborti;
 • Esi pēc hormonālās kontracepcijas;
 • Vēlies uzzināt par auglības atgriešanos pēc dzemdībām;
 • Esi ar krūti barojoša māmiņa;
 • Tuvojas menopauzes laiks;
 • Tev ir īpaši jautājumi par menstruālo ciklu, hormoniem un fizioloģiju.

Mūsu auglības speciālisti Inese Mekša un ginekoloģe Aiga Rotberga sniegs Tev profesionālas zināšanas un pieredzi Tev interesējošos jautājumos. Tu iegūsi vērtīgas atbildes un konkrētus risinājumus.
 
Mūsu servisa pakalpojumi
Iegādājoties auglības noteikšanas datoru, Tu esi veikusi ilgtermiņa ieguldījumu savā veselībā. Mēs Tev nodrošināsim, lai Tava izvēlētā ierīce ir droša un ilgtspējīga, nepieciešamības gadījumā sniedzot garantijas un pēcgarantijas servisu. Tu saņemsi profesionālas konsultācijas tehniskas dabas jautājumos visā datoriņa lietošanas laikā bez maksas.
 

Sazinies ar citām

Lady-Comp lietotājām

Esot mūsu kliente, Tev būs iespēja pievienoties slēgtajai lietotāju grupai Facebook. Tu varēsi uzzināt citu klienšu pieredzi, rast atbildes uz praktiskiem jautājumiem, diskutēt par interesantām lietām, kā arī dalīties ar savu stāstu. Mūsu klienšu lokā ir sievietes, kuras izmanto Lady-Comp 10 un vairāk gaus. Viņu pieredze un padomi var būt Tev ļoti noderīgi.
 

Sazinies ar citām

Lady-Comp lietotājām

Esot mūsu kliente, Tev būs iespēja pievienoties slēgtajai lietotāju grupai Facebook. Tu varēsi uzzināt citu klienšu pieredzi, rast atbildes uz praktiskiem jautājumiem, diskutēt par interesantām lietām, kā arī dalīties ar savu stāstu. Mūsu klienšu lokā ir sievietes, kuras izmanto Lady-Comp 10 un vairāk gaus. Viņu pieredze un padomi var būt Tev ļoti noderīgi.
 
Profesionāla menstruālā cikla analīze
Veicot temperatūras mērījumus un ievadot datus par menstruācijām, ierīce uzkrāj datus, veidojot menstruālo ciklu statistiku. Auglības noteikšanas datori kalpo kā mājas laboratorija. Atkarībā no datoriņa veida, Tev ir iespēja pašai apskatīt savus datus un iegūt visu datu izdrukas. Tā ir ļoti vērtīga informācija par Tevi, Tavu veselību, kas palīdzēs Tavam ginekologam vai auglības speciālistam sniegt pareizos ieteikumus un risinājumus konkrētajā situācijā. Tev noderēs profesionāla ciklu analīze, ja:
 • Vēlies labāk izprast savu menstruālo ciklu;
 • Vēlies pārliecināties, ka Tavi hormoni darbojas lieliski;
 • Vēlies rast atbildes uz jautājumiem par savu menstruālo ciklu.

Mūsu vairāk kā 10 gadu pieredze auglības jomā būs Tev neatsverams ieguvums.
 

Kvalitātes solījums

Lady-Comp ir vairāk kā 30 gadu gara vēsture. Ierīces tiek ražotas Vācijā no augstas kvalitātes komponentiem. Pirms izsūtīšanas, katra ierīce tiek rūpīgi pārbaudīta. Tas nozīmē, ja pret savu ierīci rūpīgi izturēsies arī Tu, regulāri tīrot sensoru, mēs droši varam Tev garantēt, ka saņemtā ierīce Tev kalpos daudzus gadus.
 

Kvalitātes solījums

Lady-Comp ir vairāk kā 30 gadu gara vēsture. Ierīces tiek ražotas Vācijā no augstas kvalitātes komponentiem. Pirms izsūtīšanas, katra ierīce tiek rūpīgi pārbaudīta. Tas nozīmē, ja pret savu ierīci rūpīgi izturēsies arī Tu, regulāri tīrot sensoru, mēs droši varam Tev garantēt, ka saņemtā ierīce Tev kalpos daudzus gadus.
 
Biežāk uzdotie jautājumi
Vai vēlies uzzināt, kā pareizi mērīt temperatūru un vai var lietot Lady-Comp pēc hormonālās kontracepcijas? Atbildes uz šiem un citiem bieži uzdotiem jautājumiem Tu atradīsi zemāk.

1. Vai jebkura sieviete var lietot Lady-Comp, Pearly vai Daysy? Šos cikla datorus var lietot visas tās sievietes, kuras vēlas dabiskā ceļā, nenodarot pāri savam ķermenim, kontrolēt dzimstību – gan plānojot mazuli, gan atliekot bērniņa ieņemšanu. Šī metode nav vienpusēja, bet gan aktīvi iesaista abus partnerus, kas viennozīmīgi uzlabo pāra attiecības. Lady-Comp, pearly, daysy var lietot sievietes ar stabiliem, regulāriem cikliem, jaunas meitenes, kurām tikko kā sācies reproduktīvais laiks, lai iepazītu savu ķermeni, sievietes ar neregulāru ciklu, sievietes pēc dzemdībām, ar krūti barojošas māmiņas, nakts maiņas strādnieces, arī sievietes pirms menopauzes laikā. Tomēr jāņem vērā, ka cikla datori visām sievietēm nesamazina auglīgo periodu līdz vienādam dienu skaitam. Sievietēm, kurām ir stabils cikls, auglīgais periods tiek samazināts līdz minimumam, bet sievietēm ar mainīgu ciklu šis periods ir garāks. Tajā pašā laikā, nav iemesla domāt, ka eksistē tikai 28 dienu cikls. Saskaņā ar miljons ciklu novērtējumu, vienmēr ir nelielas svārstības, jautājums - cik lielas. Norma ir 2-3 dienas. Šie cikla datori to zina un sniedz drošu informāciju. Cikla datori ir programmēti tā, ja ir kaut kādas šaubas, tiek uzrādīts „dzeltens” (t.i., nevar, vēl nevar vai nav iespējams precīzi klasificēt šo dienu kā auglīgu vai neauglīgu). Gaismiņa „zaļš” vienmēr ir droša, neatkarīga no ārējas ietekmes. Lietojot Lady-Comp, pearly, daysy jaunas meitenes var redzēt, kad notiek ovulācija un menstruālā cikla stabilizāciju. Parasti, bioloģiskajam pulkstenim smadzenēs (kas kontrolē ritmiskās fizioloģiskās aktivitātes) vajadzīgi kādi 1-3 gadi kopš pirmajām menstruācijām līdz tiek sasniegts pietiekams briedums, lai nostabilizētos individuālais ritms. Ja meitene agri sāk lietot kontracepcijas tabletes, nobriešanas process tiek pārtraukts. Klīniskie pētījumi pierāda, ka agri sākot lietot kontracepcijas tabletes vai citus sintētiskus hormonus un lietojot tos ilgstoši, palielinās auglības problēmas vēlākajos gados. 

2. Kāds ir Lady-Comp, Pearly vai Daysy ievadīto datu avots un kā šie dati tiek ievākti? Katru rītu, Tevis izvēlētajā laikā, cikla dators modinās. Ar elektronisko sensoru izmērīsi sava ķermeņa bazālo temperatūru*. Šo temperatūru dators izanalizē un sniedz auglības prognozi turpmākajām 24h. Ir ļoti svarīgi izmērīt temperatūru nepieceļoties un neizkāpjot no gultas, lai to nebūtu ietekmējušas nekādas fiziskas aktivitātes. Papildus temperatūras mērīšanai, būs jāievada menstruāciju dati.*Ķermeņa bazālā temperatūra - pati zemākā ķermeņa temperatūra, kura tiek sasniegta atpūtas laikā (parasti miegā). Tā tiek mērīta uzreiz pēc pamošanās un pirms jebkādu fizisku aktivitāšu uzsākšanas.

3. Vai tas nozīmē, ka man katru rītu vairākas minūtes jāpavada gultā, kamēr mērīšu temperatūru?Nē! Lady-Comp, pearly, daysy elektroniskais termometra sensors ir īpaši izstrādāts un patentēts. Tas ir ļoti ātrs, bet ārkārtīgi precīzs. Tas veic temperatūras mērījumu 45 sekundēs un tā jūtīgums ir 1/100. Diskrēts akustisks signāls pavēsta, kad mērījums ir pabeigts. Tas ir viss, kas jādara. Process aizņem mazāk nekā vienu minūti. 

4. Kā tiek veikts temperatūras mērījums? Vai ir iespējams lietot Lady-Comp pamostoties dabīgi, nelietojot modinātāju? Jā, ir iespējams, ja vien temperatūras mērīšanas laiks nemainās vairāk par 6h (3h pirms un 3h pēc iepriekšējo dienu mērījuma laika). Ja modinātājs netiek lietots, cikla dators automātiski pats aprēķina laiku, cikos var tikt veikts temperatūras mērījums, balstoties uz vispārēju dienas ritmu. Izmantojot iepriekšējo dienu mērīšanas laiku, kas ticis saglabāts, laikā, kad ir iespējams veikt mērījumu, neapdraudot datu drošību, dators uz displeja izgaismo termometra simbolu. Ja pamostoties redzi šo simbolu, vienkārši nospied pogu un veic temperatūras mērījumu. Ja temperatūras mērījumi iztrūkst trīs dienas pēc kārtas, Lady-Comp neļaus veikt mērījumu. Lai veiktu mērījumu, vispirms jāiestata un jāieslēdz modinātājs. Nākošajā dienā modinātāju atkal var izslēgt. Jaunākās paaudzes Lady-Comp ir iespēja izvēlēties gan modinātāja melodiju, gan skaļumu.

5. Vai es varu gulšņāt ilgāk nedēļas nogalēs? Jā, protams! Tava laika rezerve ir sešas stundas (3h pirms un 3h pēc ikdienas mērījumam paredzētā laika). Tu vari vai nu paļauties uz to, ka nenogulēsi sava laika rezervi, vai arī uzlikt modinātāju laika rezerves robežās, pamosties, izmērīt temperatūru un gulēt tālāk. 

6. Ja jau temperatūras mērījumam jābūt tik precīzam, vai nepastāv risks, ka pieļaušu kļūdu veicot temperatūras mērījumu, jo īpaši no rīta, kad esmu tikai pa pusei pamodusies? Kas notiks, ja termometrs izslīdēs vai netiks pareizi novietots zem mēles?Pilnīgu temperatūras mērīšanas procesu kontrolē Lady-Comp, pearly, daysy. Starp datoru un termometru notiek nepārtraukta datu pārraide – katru sekundi vairākus simtus reižu dators pieprasa informāciju no termosensora, saņemot skaidri definētus temperatūras kāpuma datus. Ja temperatūras mērījums nenorit kā paredzēts programmā, piemēram, tādēļ, ka mērījuma laikā termometrs ir izslīdējis, tad cikla dators nekavējoties to atklāj. Ja sensors nav ticis pareizi nopozicionēts jau temperatūras mērījuma uzsākšanas brīdī (piemēram, ticis novietots virs mēles nevis zem mēles, kā vajadzētu), dators to uzreiz pamana, jo temperatūra ir zemāka nekā atmiņā saglabātā. Tas pats attiecas arī uz gadījumiem, kad temperatūras mērījums ir pārtraukts pārāk ātri, nesagaidot datora doto signālu, kas apstiprina, ka bazālā temperatūra ir tikusi piefiksēta. 

7. Vai es drīkstu kādreiz izlaist temperatūras mērījumu, piemēram, nenakšņojot mājās vai vienkārši gribas pagulēt ilgāk?Jā, ja datora atmiņā jau ir uzkrāta informācija. Tādēļ sākumā vēlams mērīt temperatūru, cik vien regulāri iespējams. Jo vairāk datu tiks saglabāts, jo precīzāk dators spēs noteikt Tavu auglību. Lady-Comp, pearly, daysy statistiskās kalkulācijas programma, balstoties uz ievadītajiem datiem, detalizēti izstrādā un paredz cikla gaitu, un spēj noteikt auglības līmeni arī tai dienai, kurā izkrīt temperatūras mērījums. Ja datora atmiņā nebūs pietiekami daudz informācijas, lai ar garantiju noteiktu neauglīgās dienas, tas uzrādīs „sarkanu” (auglīgs) vai šaubu gadījumā „dzeltenu” (no datiem vēl nevar pateikt vai auglīgs vai neauglīgs). Tādēļ ir ļoti svarīgi maksimāli neizlaist temperatūras mērījumus. 

8. Kas notiek, ja esmu apslimusi, lietojusi alkoholu vai vēlu aizgājusi gulēt? Tad arī var būt paaugstināta temperatūra? Vai tas nenovedīs pie kļūdaina temperatūras mērījuma un līdz ar to pie nepareiza auglības rādījuma?Nē! Kā jau tika minēts agrāk, Lady-Comp, pearly, daysy detalizēti izstrādā un paredz Tavu cikla gaitu un atbilstošu auglības stāvokli, balstoties uz jau ievadītajiem temperatūras mērījumiem. Šie aprēķini tiek veikti katrai sievietei individuāli un aptver šai vien sievietei raksturīgu temperatūras kāpumu un kritumu līkni pirms un pēc ovulācijas un normālas ķermeņa temperatūras svārstības. Abnormālas ķermeņa temperatūras svārstības, kuras radušās saslimšanas, alkohola lietošanas vai miega trūkuma rezultātā, atšķiras no normālajām svārstībām. Cikla dators izmeklē katru temperatūras mērījumu, pārbaudot vai tas ir precīzs, vai arī to, piemēram, ir ietekmējis kāds no augstāk nosauktajiem faktoriem. Pēc novērtēšanas šis mērījums vai nu tiek ņemts vērā, vai arī tiek ignorēts. Burts „F” ekrānā norāda uz augstu temperatūru vai arī nepareizi novietotu sensoru.

9. Kā darbojas Lady-Comp, Pearly vai Daysy? Cikla datori precīzi nosaka ovulācijas laiku, balstoties uz ikrīta ķermeņa temperatūras (BĶT) mērījumiem. Programma ietver vairāk kā 1'000’000 dažādu sieviešu ciklu analīzi un biomatemātiskās integrācijas programmatūru. Inteleģentie auglības datori mācās sievietes individuālo ciklu.

10. Plānoju doties uz Austrāliju. Kad man jāveic temperatūras mērījums jaunajā laika zonā? Ja laika zonu atšķirības ir vairāk par sešām stundām, tad iestati vietējo laiku cikla datoriņā tiklīdz kā būsi tur ieradusies. Temperatūru vēlams nemērīt ceļošanas dienā un nākošajā. Savu ikrīta temperatūru atsāc mērīt aiznākošajā dienā. Ja laika zonu atškirības ir mazākas par 6h, mēri temperatūru kā parasti, jo tas atbildīs merīšanas laika limitam.

11. Vai es varu turpināt lietot IUI (Intra Uterīno Ierīci jeb spirāli)? IUI jeb spirāle tiek ievietota dzemdē, lai novērstu grūtniecību. Jebkura IUI (vara, hormonālā u.c.) ir svešķermenis sievietes ķermenī, tādēļ dabiski organisms izstrādā leikocītus - līdzīgi kā pie iekaisuma procesiem. Šāds process dzemdē var radīt izmaiņas bazālajā ķermeņa temperatūrā. Tādejādi, lai iegūtu precīzus mērījumu rezultātus, spirāle ir jāizņem pirms cikla datoru lietošanas.

12. Tikko beidzu lietot hormonu tabletes un man vēl nav atsācies dabiskais cikls. Vai man jāgaida līdz pirmajām menstruācijām, vai arī varu sākt lietot Lady-Comp tiklīdz to saņemšu? Kā tas ietekmēs temperatūras mērījumus un cik drošs tas būs pirmās lietošanas laikā? Tu vari sākt lietot Lady-Comp tiklīdz to saņemsi. Kā jau tika minēts, neauglīgo dienu ekrāns lietošanas pirmajā dienā ir tik pat drošs kā pēc 2 vai 3 lietošanas mēnešiem, atšķirība ir tikai tajā, ka sākumā auglīgās dienas ir vairāk. Tu vari sākt lietot Lady-Comp jebkurā cikla dienā. Pirmā asinošana, pārtraucot lietot hormonu tabletes, ir hormonu izsauktas, kas nav menstruācijas, tādēļ arī nedrīkst ievadīt datorā kā mēnešreizes. Bet nākošo menstruāciju dati gan jau ir būtiski svarīgi. Pēc pirmajām dabīgajām menstruācijām Tu saņemsi vairāk dzeltenas gaismas un sarkanas gaismas (auglīgās dienas). Tiklīdz kā dators noteiks ovulāciju, Tu saņemsi arvien vairāk zaļās gaismas (neauglīgās dienas). Ja cikls ir regulārs un dators tiek atbilstoši lietots, apmēram pēc 3 mēnešiem auglīgo dienu skaits tiek samazināts līdz personiskajam minimumam.

13. Mums ir ieņemšanas grūtības. Kā Lady-Comp baby var palīdzēt? Ļoti vienkārši: tas atbildēs uz visiem Tevis interesējušiem jautājumiem, kas saistīti ar bērniņa ieņemšanu. LC baby sniegs detalizētu informāciju par ovulāciju, Tavu ciklu un hormonālo līdzsvaru. Visi dati ir apskatāmi ciklu statistikā vai arī izdrukājami ciklu izdruku veidā. Šo vērtīgo informāciju vari izanalizēt ar savu ginekologu un atbilstoši rīkoties, lieki neizniekojot savu laiku.

14. Vai varētu sniegt vairāk informācijas par dzimuma noteikšanu? Domājam par vēl vienu mazuli un mums jau ir trīs dēli. Lady-Comp baby spēj asistēt dzimuma izvēlē, vadoties no tā, kurā cikla dienā noticis dzimumakts. Programma ir balstīta uz teorijām par X un Y hromosomas nesošo spermatozoīdu atšķirīgo dabu un kvalitāti, kā arī dzimumakta norisi sievietes cikla laikā. Daudzas sievietes ir ar šīs metodes palīdzību ieņēmušas tā dzimuma mazuli, kuru vairāk vēlējušās. Kaut arī teorija ir vispārīgi pieņemta, metode nav zinātniski pierādīta. Lady-Comp baby nedod 100% garantiju, tomēr piedāvā dabīgu, vienkāršu alternatīvu, kas palielina iespējas ieņemt vēlamo dzimumu. Lady-Comp baby asistē arī izvēloties piemērotāko laiku bērniņa ieņemšanā, uzrādot ekrānā dzimuma ikoniņas. Tajā ir integrēts grūtniecības tests, un dators sniegs precīzu informāciju par ieņemšanas un gaidāmo dzemdību laiku.

15. Kā Lady-Comp baby uzrādīs iestājušos grūtniecību? Lady-Comp baby automātiski dos ziņu, ka esi stāvoklī daudz agrāk nekā jebkurš grūtniecības tests. Ierīce ļoti ātri ir spējīga atšķirt temperatūras svārstības, kas raksturīgas grūtniecībai, no normālas temperatūras līknes un ziņot, ka grūtniecība ir varbūtēja, iespējama vai esoša. Lady-Comp baby atšķir visus trīs variantus un uzrāda tos trīs etapos: no 5. dienas pēc apaugļošanās - varbūtēja grūtniecība; no 15. dienas – iespējama; no 18. dienas pēc apaugļošanās – apstiprināta grūtniecība. Agra grūtniecības noteikšana ir svarīga no medicīnas viedokļa. Jaunākie atklājumi par jaundzimušo bērnu fiziskajām un psihiskajām nepilnībām liecina, ka ir ļoti svarīgi, lai sieviete pēc iespējas ātrāk pielāgotu savu dzīves stilu jaunajam – grūtniecības – stāvoklim (atturētos no smēķēšanas, alkohola un visa veida medikamentiem). Vislielākais ļaunums topošajam mazulim tiek nodarīts pirmajās grūtniecības nedēļās – laikā, kad lielākā daļa sieviešu pat nenojauš, ka ir stāvoklī, un tādēļ nevar veikt nepieciešamās sava dzīves stila korekcijas. Pie tam, pateicoties ievadītajiem datiem par dzimumaktu un ierīces zināšanām par to, kad notikusi ovulācija, Lady-Comp baby sniedz ļoti precīzu informāciju par apaugļošanās laiku. Balstoties uz ieņemšanas datiem, Lady-Comp baby ir spējīgs automātiski un precīzi aprēķināt un uzrādīt paredzamo dzimšanas laiku. Dati par pēdējo dzimumaktu, kas noticis pirms ovulācijas, tiek izmantoti, lai prognozētu bērna dzimumu. Skaidras zināšanas par ieņemšanas un prognozējamās dzimšanas datumu ir noderīgas grūtnieču veselības aprūpē. Ierastais grūtniecības nedēļu aprēķināšanas veids (skaitot no pēdējo menstruāciju pirmās dienas) nav precīzs. Daudzām sievietēm nav standarta cikls (28 dienas), bet gan savs individuālais.